You Selected:

Keyword

deana jones

Grades

Other

CCSS

Math
ELA

Subjects

Relevance

showing 1-24 of 571 results

James and the Giant Peach Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$12.50
$10.00
22 Ratings
4.0

Bundle

Phineas L. MacGuire Gets Slimed Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$11.50
$10.00
63 Ratings
4.0

Bundle

Restart Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. -Includes Google Forms option for quizzes & test.-All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like, “Tell about the main character” or “
$14.50
$10.00
34 Ratings
4.0

Bundle

Wish Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$13.50
$10.00
25 Ratings
4.0

Bundle

Stone Fox Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourse

Also included in: Stone Fox Novel Unit

$5.00
81 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (2.02 MB)

Bridge to Terabithia Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$12.50
$10.00
75 Ratings
4.0

Bundle

Holes Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$12.50
$10.00
58 Ratings
4.0

Bundle

Max the Mighty Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$11.50
$10.00
24 Ratings
4.0

Bundle

The Lemonade War Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourse

Also included in: The Lemonade War Novel Unit

$5.00
145 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.59 MB)

Tales of a Fourth Grade Nothing Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourse

Also included in: Tales of a Fourth Grade Nothing Novel Unit

$5.00
89 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.43 MB)

The BFG Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because:-I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins.-All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself

Also included in: The BFG Novel Unit

$5.00
136 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.57 MB)

Shiloh Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$12.50
$10.00
64 Ratings
4.0

Bundle

The Chocolate Touch Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourse

Also included in: The Chocolate Touch Novel Unit

$5.00
117 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.41 MB)

Sideways Stories from Wayside School Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourse

Also included in: Sideways Stories from Wayside School Novel Unit

$5.00
92 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.81 MB)

The Best School Year Ever Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because:-I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins.-All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself

Also included in: The Best School Year Ever Novel Unit

$5.00
94 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.5 MB)

The BFG Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. -Includes Google Forms option for quizzes and test.-All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like, “Tell about the main character” or “P
$14.00
$10.00
88 Ratings
3.9

Bundle

Wonder Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$13.50
$10.00
15 Ratings
4.0

Bundle

Chocolate Fever Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourse

Also included in: Chocolate Fever Novel Unit

$5.00
36 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.44 MB)

Frindle Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because:-I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins.-All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself

Also included in: Frindle Novel Unit

$5.00
72 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.41 MB)

Matilda Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourse

Also included in: Matilda Novel Unit

$5.00
33 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.54 MB)

Bridge to Terabithia Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourse

Also included in: Bridge to Terabithia Novel Unit

$5.00
72 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.45 MB)

Tales of a Fourth Grade Nothing Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$11.50
$10.00
30 Ratings
4.0

Bundle

Frindle Novel Unit
Just Mrs. Jones Novel Units are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourself like,
$12.50
$10.00
64 Ratings
4.0

Bundle

Shiloh Comprehension Packet
Just Mrs. Jones Comprehension Packets are different because: -I use as much printable space per page as possible. They’re attractive without wasting a lot of space on unnecessary graphics and margins. -All my questions are SPECIFIC to the novel. Why pay for questions you could quickly write yourse

Also included in: Shiloh Novel Unit

$5.00
53 Ratings
4.0

Digital Download

PDF (1.56 MB)

showing 1-24 of 571 results

Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up