4th Grade BUNDLE - All our 4th Grade Resources in One place

4th Grade BUNDLE - All our 4th Grade Resources in One place
Grade Levels
Product Rating
File Type

Compressed Zip File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

58 MB|N/A
Share
Product Description
Product Description
This bundle includes all the notes, worksheets, & activities in our store that pertain to 4th Grade Mathematics.

This bundle includes $37.50 worth of material for $25. A total of 14 products are included!

All Future Products for Free
This product is updated once we include any new 4th Grade Math product to our store. The price of this bundle will continue to rise as more products are added to it but your purchase of it gives you all these new 4th Grade Math products for free. To access the new 4th Grade Math products simply re-download the bundle on Teachers Pay Teachers (you will not have to pay again).

File Format
All products are PDFs. Most have a Word version as well so they're totally editable. For more details as which products have a word version, please click on each product's link.

Below is the list of the products that's included in this bundle.
Operations & Algebraic Thinking
1. Multiplicative Comparison Problems-PokemonGo Cards ~ $3.00
2. 100 Hungry Ants-Using Arrays to find all the factors of 100 ~ $2.50
3. Factors and Multiples Unit Test ~ $3.00

Number and Operations
4. Place Value Test ~ $3.50
5. Adding & Subtracting Mixed Numbers-Number Pyramids ~ $3.00
6. Adding and Subtracting Mixed Numbers-St.Patrick's Day Activity ~ $2.50
7. Fractions Unit Test ~ $3.50
8. Feeding My Pet Project ~ $2.75
9. Decimals Quiz ~ Free
10. Decimals Project-Going out to Lunch ~ $2.50

Measurement, Data and Geometry
11. Measuring & Constructing Angles using a Protractor ~ $2.00
12. Constructing Angles Using a Protractor-Task Cards ~ $1.50
13. Angles & Geometry Project ~ $3.75

Test Prep
14. Test Prep Bundle ~ $3.00
Total Pages
N/A
Answer Key
Included
Teaching Duration
Lifelong tool
Report this Resource
Loading...
$25.00
Digital Download
List Price:
$36.50
You Save:
$11.50
More products from The Two Sisters
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up