Whoops! Something went wrong.

Click here to refresh the page

A Bundle of Thanksgiving Fun!

A Bundle of Thanksgiving Fun!
Product Description
A Bundle of Thanksgiving Fun!
 
Writing, Math, Games, and More! A $20 value at 50% off!
Skills Include:
Persuasive Writing
Seasonal Vocabulary
2-and-3-Digit-Addition-and-Subtraction
2-and-3-Digit-Multiplication-and-Division
Coordinate Graphing
Critical Thinking

See links below for individual product descriptions.

*****************************************************************************
This Bundle Includes:

Dots & Boxes FALL Edition

Let’s Talk Turkey – 4th Grade Multiplication and Division

Please Don’t Eat Me! Persuasive Writing Prompt

Let’s Talk Turkey – 2nd Grade Addition and Subtraction

Please Don’t Eat Me! Coordinate Graphing Game

Thanksgiving Word Work Fun!


*****************************************************************************
Customer Tips:
 
How to get TPT credit to use on future purchases:
• Please go to your My Purchases page (you may need to login). Beside each purchase you'll see a Provide Feedback button. Simply click it and you will be taken to a page where you can give a quick rating and leave a short comment for the product. Each time you give feedback, TPT gives you feedback credits that you use to lower the cost of your future purchases. I value your feedback greatly as it helps me determine which products are most valuable for your classroom so I can create more for you. ☺
 
Be the first to know about my new discounts, freebies and product launches:
• Look for the green star next to my store logo and click it to become a follower. Voila! You will now receive email updates about this store. ☺
 
*****************************************************************************
Total Pages
N/A
Answer Key
Included
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
  • Comments & Ratings
  • Product Q & A
Loading...
$10.00
Digital Download
List Price:
$20.00
You Save:
$10.00
Add one to cart

Advertisement

Advertisement

$10.00
Digital Download
List Price:
$20.00
You Save:
$10.00
Add one to cart
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up