Teachers Pay Teachers

Apples ! Unit Lessons

Grade Levels
Product Rating
4.0
File Type
PDF (Acrobat) Document File
Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.
12.57 MB   |   36 pages

PRODUCT DESCRIPTION

Have fun in the fall celebrating apples with your students! This unit is a collection of lessons in science, math, literacy- reading and writing, motor skills, arts, and of course- cooking! Original and simple lessons and ideas to enjoy!
Total Pages
36
Answer Key
N/A
Teaching Duration
1 Week

Average Ratings

4.0
Overall Quality:
4.0
Accuracy:
4.0
Practicality:
4.0
Thoroughness:
4.0
Creativity:
4.0
Clarity:
4.0
Total:
1 rating
COMMENTS AND RATINGS:
Please log in to post a question.
PRODUCT QUESTIONS AND ANSWERS:
$4.00
Digital Download
List Price: $6.00
You Save: $2.00
ADD ONE TO CART
User Rating: 4.0/4.0
 (3 Followers)
$4.00
Digital Download
List Price: $6.00
You Save: $2.00
ADD ONE TO CART
Apples ! Unit Lessons
Apples ! Unit Lessons
Apples ! Unit Lessons
Apples ! Unit Lessons