Apples for Sale

Apples for Sale
Apples for Sale
Apples for Sale
Apples for Sale
Grade Levels
Resource Types
Product Rating
4.0
File Type
PDF (Acrobat) Document File
Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.
0.8 MB   |   9 pages

PRODUCT DESCRIPTION

I always do an Apple Unit with my students. We taste, draw, count, and do several other things connected to apples. I hope you enjoy this.
Total Pages
9
Answer Key
N/A
Teaching Duration
N/A

Average Ratings

4.0
Overall Quality:
4.0
Accuracy:
4.0
Practicality:
4.0
Thoroughness:
4.0
Creativity:
4.0
Clarity:
4.0
Total:
5 ratings
COMMENTS AND RATINGS:
Please log in to post a question.
PRODUCT QUESTIONS AND ANSWERS:
$1.25
Digital Download
List Price: $1.50
You Save: $0.25
ADD ONE TO CART
User Rating: 4.0/4.0
 (136 Followers)
$1.25
Digital Download
List Price: $1.50
You Save: $0.25
ADD ONE TO CART
Apples for Sale
Apples for Sale
Apples for Sale
Apples for Sale
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up