Assessment - Production Costs

Assessment - Production Costs
Grade Levels
Product Rating
File Type

Word Document File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

16 KB|2 pages
Share
Product Description
Includes five questions requiring students to determine whether specified costs of a fast food outlet are fixed or variable, to calculate total cost, average cost and marginal cost, explain the horizontal nature of the fixed cost curve, and plot curves with the data.

You may also be interested in Production Costs
Total Pages
2 pages
Answer Key
Included
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
Loading...
$2.00
Digital Download
avatar

J Gregory

10 Followers
Follow
More products from J Gregory
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
$2.00
Digital Download
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up