3 Downloads

Comparing Revenues to Production Costs Using >, =, and < signs

Comparing Revenues to Production Costs Using >, =, and < signs
Grade Levels
Product Rating
File Type

Word Document File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

12 KB|1 page
Share
Product Description
Students will be asked to find the total cost of production to produce corn. After which they will set the price for each bushel and compare the revenue to the cost of production.
Total Pages
1 page
Answer Key
N/A
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
Loading...
FREE
Digital Download
More products from TeachingInMyCorner
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up