Cost Per Unit Proportions Practice

Cost Per Unit Proportions Practice
Cost Per Unit Proportions Practice
Cost Per Unit Proportions Practice
Cost Per Unit Proportions Practice
Cost Per Unit Proportions Practice
Cost Per Unit Proportions Practice
Cost Per Unit Proportions Practice
Cost Per Unit Proportions Practice
Subject
Grade Levels
Product Rating
4.0
2 Ratings
File Type

Compressed Zip File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

1007 KB|13 pages
Share
Product Description
SPI 8th grade 1.3
Tasks ask students to compare the cost per unit of products in order to find the best buy. Students use proportional relationships (proportions) to complete the tasks. Tasks include multiple choice and constructed response questions.
Total Pages
13 pages
Answer Key
Not Included
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
Loading...
$1.00
Digital Download
More products from Ms Harlan-Smith
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up