Everyday Math Unit 4 BUNDLE

Everyday Math Unit 4 BUNDLE
Grade Levels
Product Rating
File Type

Compressed Zip File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

3 MB|12 pages
Share
Product Description
Bundled file of 12, editable SmartNotebook files for Everyday Math Lessons for Unit 4: Place Value and Measurement. These lessons are simple, clear, and ready-to-teach. Download and ready to go, no book required! Normally $1.00 per lesson, this bundle can be yours for only $9.00!

This bundle includes:
Lesson 4-1: goo.gl/PriQBU
Lesson 4-2: goo.gl/yfuzVx
Lesson 4-3: goo.gl/z5BqVa
Lesson 4-4: goo.gl/J3poBk
Lesson 4-5: goo.gl/AoPGKG
Lesson 4-6 Day 1: goo.gl/WLBwui
Lesson 4-6 Day 2: goo.gl/dKBeiq
Lesson 4-7: goo.gl/fLZvGQ
Lesson 4-8: goo.gl/ZYbWLP
Lesson 4-9: goo.gl/8yL1LP
Lesson 4-10: goo.gl/gPAQQY
Lesson 4-11: goo.gl/Qvv5cr

Font Credit: KG Behind These Hazel Eyes

Follow my TPT store for more Everyday Math bundles COMING SOON!

UNIT 2 BUNDLE: goo.gl/Ryw7zm
UNIT 3 BUNDLE: goo.gl/xpnXWw
UNIT 4 BUNDLE: goo.gl/ndv6Pf
UNIT 5 BUNDLE: goo.gl/vJREMn
UNIT 6 BUNDLE: goo.gl/k7HB1h
Total Pages
12 pages
Answer Key
Does not apply
Teaching Duration
30 minutes
Report this Resource
Loading...
$9.00
Digital Download
More products from Katie Lister
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
$9.00
Digital Download
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up