How much does it cost?

How much does it cost?
How much does it cost?
How much does it cost?
How much does it cost?
How much does it cost?
How much does it cost?
How much does it cost?
How much does it cost?
Grade Levels
Product Rating
4.0
3 ratings
File Type

PDF (Acrobat) Document File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

846 KB|9 pages
Share
Product Description
This product is designed to give teachers actives to meet the Alabama Extended Standard 10.3 This product can be used with all four levels of complexity. The worksheets in this unit test your student ability to find the cost of an item, compare cost of given items, and total a list of given items.
Total Pages
9 pages
Answer Key
N/A
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
Loading...
$1.00
Digital Download
avatar

Molly Mae

21 Followers
Follow
More products from Molly Mae
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
$1.00
Digital Download
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up