John's Living Expenses (Budgeting)

John's Living Expenses (Budgeting)
John's Living Expenses (Budgeting)
John's Living Expenses (Budgeting)
Grade Levels
Resource Types
Product Rating
Not yet rated
File Type
PDF (Acrobat) Document File
Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.
0.04 MB   |   3 pages

PRODUCT DESCRIPTION

This is a worksheet allows students to learn how many bills an average person pays for a month and the cost. Students have to fill in the chart after reading a short paragraph about John's, wage and living expenses. Students have to figure out how much money John makes per month and answer five questions. ex) "How much money does John make every week? Keep in mind he has $80 in taxes taken out of every paycheck."
Total Pages
3
Answer Key
N/A
Teaching Duration
N/A

Average Ratings

N/A
Overall Quality:
N/A
Accuracy:
N/A
Practicality:
N/A
Thoroughness:
N/A
Creativity:
N/A
Clarity:
N/A
Total:
0 ratings
COMMENTS AND RATINGS:
Please log in to post a question.
PRODUCT QUESTIONS AND ANSWERS:
$2.30
Digital Download
ADD ONE TO CART
User Rating: 3.8/4.0
 (2 Followers)
$2.30
Digital Download
ADD ONE TO CART
John's Living Expenses (Budgeting)
John's Living Expenses (Budgeting)
John's Living Expenses (Budgeting)
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up