Lesson 11 - Nutrition part 5 spreadsheet lesson

Lesson 11 - Nutrition part 5 spreadsheet lesson
Lesson 11 - Nutrition part 5 spreadsheet lesson
Grade Levels
Resource Types
Product Rating
Not yet rated
File Type
Word Document File
Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.
0.9 MB   |   2 pages

PRODUCT DESCRIPTION

This lesson continues with looking at the spreadsheet data provided and it has the student "create a P&J sandwich" figuring how much that item costs.
It's meant to continue to work with the formulas in a different way. I was surprised at the cost of a P&J sandwich when done.
Total Pages
2
Answer Key
Does Not Apply
Teaching Duration
N/A

Average Ratings

N/A
Overall Quality:
N/A
Accuracy:
N/A
Practicality:
N/A
Thoroughness:
N/A
Creativity:
N/A
Clarity:
N/A
Total:
0 ratings
COMMENTS AND RATINGS:
Please log in to post a question.
PRODUCT QUESTIONS AND ANSWERS:
$2.00
Digital Download
ADD ONE TO CART
User Rating: 3.6/4.0
 (6 Followers)
$2.00
Digital Download
ADD ONE TO CART
Lesson 11 - Nutrition part 5 spreadsheet lesson
Lesson 11 - Nutrition part 5 spreadsheet lesson
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up