Multiplication Fact Practice 1's to 12's with Summer Jokes-BUNDLE

Multiplication Fact Practice 1's to 12's  with Summer Jokes-BUNDLE
Multiplication Fact Practice 1's to 12's  with Summer Jokes-BUNDLE
Multiplication Fact Practice 1's to 12's  with Summer Jokes-BUNDLE
Multiplication Fact Practice 1's to 12's  with Summer Jokes-BUNDLE
Multiplication Fact Practice 1's to 12's  with Summer Jokes-BUNDLE
Multiplication Fact Practice 1's to 12's  with Summer Jokes-BUNDLE
Common Core Standards
Product Rating
4.0
4 Ratings
File Type

Compressed Zip File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

11 MB|12 worksheets with answer keys
Share
2 Products in this Bundle
2 products
  1. Multiplication Facts (1's to 6's) with Summer JokesLet your students practice the basic multiplication facts from the 1's table to 6's table with these no prep activity sheets with fun summer jokes! Great for morning work, homework, math stations, tutoring, early finishers, quick assessment or revie
  2. Multiplication Facts (7's to 12's) with Summer JokesLet your students practice the basic multiplication facts from the 7's table to 12's table with these no prep activity sheets with fun summer jokes! Great for morning work, homework, math stations, tutoring, early finishers, quick assessment or rev
Also included in:
  1. Multiplication MEGA Bundle (Facts 1's-12's) with Jokes (8 sets!)Practicing the multiplication facts 1's to 12's can be so much fun for students! This is a great way to have them enjoy these skills and work on multiplication facts 1's to 12's with fun holiday/seasonal jokes!Great for early finishers,
    $52.80
    $36.96
    Save $15.84
Bundle Description

Multiplication Fact Practice 1's to 12's with Summer Jokes-BUNDLE

Let your students practice the basic multiplication facts from the 1's table to 12's table with these no prep activity sheets with fun summer jokes! Great for morning work, homework, math stations, tutoring, early finishers, quick assessment or review!

Here's what is included:

✔ 12 pages with one fact family on each page

✔Answer Keys

***This resource is also sold separately!

***This resource is also part of a bigger bundle of 8 sets! Here's the link: Multiplication BUNDLE (Facts 1's-12's) with Jokes (8 sets!)

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈

These activities would work for grades 2-4!

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈��◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈

Here are some possible uses for these in your classroom:

✿ early finishers

✿ tutoring

✿ sub tubs

✿ math stations/centers

✿ holiday work

✿ small group

✿ end of unit quick assessments

✿ homework

✿ reinforcement

✿ enrichment

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈

★★★What teachers are saying about this resource:

✎ "Great resource for my students." Kimberley B.

✎ "So excited to use this product!" Jacqueline C.

✎ "Really motivated my students!!" Catherine B.

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈

Here are some other math resources you might to check out:

Bundle with Multiplication with Spring Jokes

Bundle with Multiplication with Winter Jokes

Grade 3 Math Bundle

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈

Customer Tips:

How to get TPT credit to use on FUTURE purchases:

❤Please go to your My Purchases page (you may need to login). Beside each purchase you'll see a Provide Feedback button. Simply click it and you will be taken to a page where you can give a quick rating and leave a short comment for the product.

❤Each time you give feedback, TPT gives you feedback credits that you use to lower the cost of your future purchases.

❤I VALUE your feedback greatly as it helps me determine which products are most valuable for your classroom so I can create more for you.

Be the first to know about my new discounts, freebies and product launches. All new resources are 50% off the FIRST 48 hours!

❤Look for the green star next to my store logo and click it to become a follower. Voila! You will now receive email updates about this store.

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈

My TPT store:❤ Believe to Achieve Store by Anne Rozell

Follow my Pinterest boards:❤My Pinterest Boards

Follow me on Facebook:❤ My Facebook

Follow me on Instagram:❤ My Instagram

Follow me on my blog : ❤ My Blog

Total Pages
12 worksheets with answer keys
Answer Key
Included
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
Loading...
$4.62
Bundle
List Price:
$6.60
You Save:
$1.98

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up