Multiplication Facts BUNDLE (1's to 12's) Winter Jokes

Multiplication Facts BUNDLE (1's to 12's) Winter Jokes
Multiplication Facts BUNDLE (1's to 12's) Winter Jokes
Multiplication Facts BUNDLE (1's to 12's) Winter Jokes
Multiplication Facts BUNDLE (1's to 12's) Winter Jokes
Multiplication Facts BUNDLE (1's to 12's) Winter Jokes
Multiplication Facts BUNDLE (1's to 12's) Winter Jokes
Grade Levels
Product Rating
File Type

This TpT Bundle may contain a variety of file types.

Please read through the product description of both the bundle and the individual resources to make sure that you have an application to open the included files.

12 pages and answer keys
Share
2 Products in this Bundle
2 products
  1. Multiplication Fact Practice (1's to 6's) with Winter Jokes! Your students will LOVE working on their multiplication facts and finding the answers to the winter jokes! ***NOTE: This set is also part of a BUNDLE. Here's the link to the BUNDLE: Multiplication 1's to 12's BUNDLE with Winter Jokes
  2. Multiplication Fact Practice 7's to 12's) with Winter Jokes! Your students will LOVE working on their multiplication facts and finding the answers to the winter jokes! ***NOTE: This set is also part of a BUNDLE. Here's the link to the BUNDLE: Multiplication 1's to 12's BUNDLE with Winter Jokes
Bundle Description
Multiplication Facts BUNDLE (1's to 12's) Winter Jokes

***Save by purchasing this set as a bundle!

Your students will LOVE working on their multiplication facts and finding the answers to the winter jokes!

*Note: This bundle is also sold individually!

This set contains 12 pages total ( 1 page per fact) and the answer keys!

I've included answer keys, too!

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈
These activities would work for grades 2-4!
◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈

Here are some possible uses for these in your classroom:

✿ early finishers
✿ tutoring
✿ sub tubs
✿ math stations/centers
✿ holiday work
✿ small group
✿ end of unit quick assessments
✿ homework
✿ reinforcement
✿ enrichment

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈

Here are some other math resources you might to check out:

Grade 3 Math Bundle (Year-long!)

Measurement-Correct unit of measure

Measurement-ounces and pounds

Telling Time Task Cards nearest 5 minutes

Telling Time Practice-24 PAGES! NO Prep!

Word Problem Task Cards -Set A

Word Problem Task Cards -Set B

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈
Customer Tips:

How to get TPT credit to use on FUTURE purchases:

❤Please go to your My Purchases page (you may need to login). Beside each purchase you'll see a Provide Feedback button. Simply click it and you will be taken to a page where you can give a quick rating and leave a short comment for the product.

❤Each time you give feedback, TPT gives you feedback credits that you use to lower the cost of your future purchases.

❤I VALUE your feedback greatly as it helps me determine which products are most valuable for your classroom so I can create more for you.
Be the first to know about my new discounts, freebies and product launches. All new resources are 50% off the FIRST 48 hours!

❤Look for the green star next to my store logo and click it to become a follower. Voila! You will now receive email updates about this store.

◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈◈

My TPT store:❤ Believe to Achieve Store by Anne Rozell

Follow my Pinterest boards:❤My Pinterest Boards

Follow me on Facebook:❤ My Facebook

Follow me on Instagram:❤
My Instagram

Follow me on my blog : ❤ My Blog


Total Pages
12 pages and answer keys
Answer Key
Included
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
Loading...
$7.00
Bundle
List Price:
$8.00
You Save:
$1.00
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up