Teen Parenting Costs Unit

Grade Levels
Resource Types
Product Rating
Not yet rated
File Type
Word Document File
Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.
0.59 MB

PRODUCT DESCRIPTION

This is an excellent unit on Teen Parenting Costs. I HAVE UPLOADED THIS AS A WORD DOCUMENT SO THAT YOU CAN MAKE REVISIONS AS NEEDED!!!! The document includes:

ASSURE model lesson plan with NETS technology integration standards and TN state standards (CAN BE CHANGED TO YOUR NEEDS).
Rubric
Student Brochure Instructions and Brochure Example
Link to Price is Right Game
Total Pages
Answer Key
N/A
Teaching Duration
N/A

Average Ratings

N/A
Overall Quality:
N/A
Accuracy:
N/A
Practicality:
N/A
Thoroughness:
N/A
Creativity:
N/A
Clarity:
N/A
Total:
0 ratings
COMMENTS AND RATINGS:
Please log in to post a question.
PRODUCT QUESTIONS AND ANSWERS:
$7.50
Digital Download
List Price: $12.00
You Save: $4.50
ADD ONE TO CART
User Rating: 4.0/4.0
 (352 Followers)
$7.50
Digital Download
List Price: $12.00
You Save: $4.50
ADD ONE TO CART
Teen Parenting Costs Unit
Teen Parenting Costs Unit
Teen Parenting Costs Unit
Teen Parenting Costs Unit
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up