Unit Price Scavenger Hunt

Unit Price Scavenger Hunt
Unit Price Scavenger Hunt
Unit Price Scavenger Hunt
Unit Price Scavenger Hunt
Subject
Grade Levels
Product Rating
File Type

Word Document File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

19 KB
Share
Product Description
This Scavenger Hunt allows your math students to apply their knowledge of unit price to real-life shopping scenarios. You can use weekly grocery ads, the internet, or even a field trip to gather data and make the calculations.
Total Pages
N/A
Answer Key
N/A
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
Loading...
$1.00
Digital Download
More products from Miss Taren's Teaching Treats
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up