Unit Rate

Unit Rate
Unit Rate
Unit Rate
Unit Rate
Unit Rate
Unit Rate
Grade Levels
Product Rating
4.0
1 Rating
File Type

PDF (Acrobat) Document File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

282 KB|2 pages
Share
Product Description
Students will determine the better buy, given the same brand of cereal,when the volume of the boxes are different.
This can be given as a homework, assessment, quiz, jigsawed activity. This worksheet has been used with my special education students. They find it to be a fun activity. This can be used with a calculator.
Total Pages
2 pages
Answer Key
Not Included
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
Loading...
$2.99
Digital Download
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up