Unit Rate or Price Per Grocery Item

Unit Rate or Price Per Grocery Item
Unit Rate or Price Per Grocery Item
Unit Rate or Price Per Grocery Item
Unit Rate or Price Per Grocery Item
Grade Levels
Product Rating
File Type

PDF (Acrobat) Document File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

1 MB|1 page
Share
Product Description
I know my students have a difficult time with this concept! When out on a community outing, my students will practice looking for unit rates. Prior to going, we practice finding the cost of one item!
Total Pages
1 page
Answer Key
N/A
Teaching Duration
50 minutes
Report this Resource
Loading...
$1.00
Digital Download
More products from Special Students
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
$1.00
Digital Download
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up