Using Unit Rate to Find the Best Price

Using Unit Rate to Find the Best Price
Using Unit Rate to Find the Best Price
Using Unit Rate to Find the Best Price
Using Unit Rate to Find the Best Price
Grade Levels
Common Core Standards
Product Rating
4.0
4 Ratings
File Type

Compressed Zip File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

5 MB|13 pages
Share
Product Description
Students will compare 4 similar items to find the best price. Two higher levels questions are also included at the bottom each page.

Answer Key is included.

docx and pdf files are both included in the Zip File.

The docx file can be edited if you have a Word program that uses these type of files.

Search Middle School Math Aplenty for other products available.
Total Pages
13 pages
Answer Key
Included
Teaching Duration
2 days
Report this Resource
Loading...
$2.00
Digital Download
More products from MIDDLE SCHOOL MATH APLENTY
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up