What is the Cost of the 12 Days of Christmas?

What is the Cost of the 12 Days of Christmas?
Subject
Grade Levels
Resource Type
Product Rating
3.9
1 rating
File Type

Word Document File

Be sure that you have an application to open this file type before downloading and/or purchasing.

13 KB
Share
Product Description
Students are given the cost for each item in the 12 days of Christmas and are asked to find the total cost if everything were to be purchased. Allows students to practice multiplication of whole numbers and decimals. A chart to organize student work is included. Acitivty also includes the price for the item if ordered on the internet.
Total Pages
N/A
Answer Key
N/A
Teaching Duration
N/A
Report this Resource
Loading...
$2.50
Digital Download
More products from Middle School Math Magician
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
Product Thumbnail
$0.00
$2.50
Digital Download
Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign up