Which Costs More? * Level 2

Which Costs More? * Level 2
Which Costs More? * Level 2
Which Costs More? * Level 2
Which Costs More? * Level 2
Which Costs More? * Level 2
Which Costs More? * Level 2
Which Costs More? * Level 2
Which Costs More? * Level 2
File Type

PDF

(1 MB|70 pages)
Product Description
Students will compare dollar amounts in a field of two to determine which item costs more. All pieces and pages should be laminated for extended use. The last few pages contain "this one" pieces. This resource can be assembled as a book, and students can place the Velcro-ed "this one" pieces under the more expensive item.
Total Pages
70 pages
Answer Key
N/A
Teaching Duration
N/A
Report this Resource to TpT
Reported resources will be reviewed by our team. Report this resource to let us know if this resource violates TpT’s content guidelines.
Loading...
$6.00
Digital Download
Share this resource
Report this resource to TpT
More products from Steph's Sweet School Stuff
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail
Product Thumbnail

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up