learning4all

 (2)
United States - Missouri
learning4all
4.0
27 votes
Yet to add a quote
 
FREE Download
Assess the general quality of my work with this free download
clear search
Leader Board Superb
My Products
sort by:
Best Seller
view:
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn scoops of ice cream as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions, reproducible multiplication tables
$1.00
18 ratings
4.0
Digital Download ZIP (1.19 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn "marbles" to fill up their bulletin board jar as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions,
$1.00
1 rating
4.0
Digital Download ZIP (0.78 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn buttons to add to their bulletin board "shirt" as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions,
$1.00
2 ratings
4.0
Digital Download ZIP (0.64 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn petals to add to their flower as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions, reproducible multiplication
$1.00
1 rating
4.0
Digital Download ZIP (0.79 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn "sparkles" to fill up their bulletin board star as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions,
$1.00
3 ratings
4.0
Digital Download ZIP (0.77 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn sports equipment to add to their bulletin board equipment bag as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher
$1.00
1 rating
4.0
Digital Download ZIP (0.96 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn apples to add to their "tree of knowledge" as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions, reproducible
$1.00
not yet rated
Digital Download ZIP (0.84 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn numbers to add to their clockface as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions, reproducible
$1.00
1 rating
4.0
Digital Download ZIP (0.75 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn reindeer to help prepare Santa's sleigh as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions, reproducible
$1.00
1 rating
4.0
Digital Download ZIP (0.88 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn "pebbles" to inspect under their bulletin board "magnifying glass" as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher
$1.00
not yet rated
Digital Download ZIP (0.91 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn feathers to add to their turkey as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions, reproducible
$1.00
not yet rated
Digital Download ZIP (0.89 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn "fish" to fill up their bulletin board fish bowl as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions,
$1.00
not yet rated
Digital Download ZIP (0.84 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn fruits & vegetables to fill up their bulletin board basket as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher
$1.00
not yet rated
Digital Download ZIP (1.37 MB)
Make learning fun by using this resource during the first few minutes of class. Students earn ornaments to decorate their bulletin board tree as they master their multiplication facts. This product includes detailed teacher instructions,
$1.00
not yet rated
Digital Download ZIP (0.81 MB)
Use this Journal to get students thinking about your topic of the day, or review yesterday's material while you take attendance, etc.
FREE
not yet rated
Digital Download PDF (0.15 MB)
showing 1-15 of 15

Ratings

Digital Items
4.0
Overall Quality:
4.0
Accuracy:
4.0
Practicality:
4.0
Thoroughness:
4.0
Creativity:
4.0
Clarity:

4.0
Total:
27 total vote(s)
Ask learning4all a question. They will receive an automated email and will return to answer you as soon as possible. Please Login to ask your question.
TEACHING EXPERIENCE

Yet to be added

MY TEACHING STYLE

Yet to be added

HONORS/AWARDS/SHINING TEACHER MOMENT

Yet to be added

MY OWN EDUCATIONAL HISTORY

Yet to be added

ADDITIONAL BIOGRAPHICAL INFORMATION

Yet to be added

Teachers Pay Teachers

Teachers Pay Teachers is an online marketplace where teachers buy and sell original educational materials.

Learn More

Keep in Touch!

Sign Up